SON DAKİKA
Hava Durumu

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko neden Çin'e gitti?

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko, Çin lideri Şi Cinping ile ticaret, ekonomi ve yatırım meselelerini görüşmek üzere Çin'e gitti.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2023 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2023 16:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko neden Çin'e gitti?

Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko, 3 ve 4 Aralık 2023 tarihlerinde Çin lideri Şi Cinping ile görüşmek üzere Çin'in başkenti Pekin'e gitti.

LUKAŞENKO, ÇİN LİDERİ Şİ CİNPİNG İLE YATIRIM KONUŞACAK

Belarus Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya ile yakın ilişkiler içerisinde olan Belarus'un Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun Çin Komünist Partisi lideri Şi Cinping ile yapacağı görüşmede ticaret, ekonomi ve uluslararası işbirliği gibi konuların görüşüleceğini açıkladı. Gerçekleşen bu ziyaretin Ukrayna-Rusya savaşını da kapsayacağı ve Rusya'Nın müttefiki olan bu ülkelerin ülkeye yardım etmeye devam edeceği de bildirildi.

ÇİN'İN ANA AKIM MEDYASINDA ZİYARETE İLİŞKİN HABER YOK

İlgili ziyaret Lukaşenko'nun Çin'e ikinci gezisi olacak. Daha önce 28 Şubat ile 2 Mart 2023 tarihlerindeki resmi ziyaret sırasında Lukaşenko, Pekin'de havai fişekler ve askeri törenlerle karşılanmıştı. Aynı zamanda Çin basınında, Belarus Cumhurbaşkanının bu ziyareti hakkında henüz bir haber yok.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.