SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan’a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın daveti ile resmi ziyarette bulunmak üzere Macaristan’da bulunuyor. Erdoğan, ülkede önemli temaslar yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 16:33
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 16:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan’a gitti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikili görüşmeler yapmak üzere bugün Macaristan’a gitti. Erdoğan, Macar mevkidaşı Katalin Novak ile Sandor Sarayı'nda, Başbakan Viktor Orban'la ise Karmelita Sarayı'nda görüşme gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin Altıncı Toplantısı'na katılacak. Toplantıda Türkiye- Macaristan ilişkileri ve ikili işbirliğinin geliştirilebilmesi için atılacak adımlar değerlendirilecek. İki ülke arasında anlaşmaların da imzalanması bekleniyor.  

TÜRK-MACAR İLİŞKİLERİNİN 100. YILI

18 Aralık 1923'te iki ülkenin imzaladığı dostluk anlaşmasının yıl dönümüne denk getirilen ziyaret kapsamında; "2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı" açılışı icra edilecek.

Ziyarete; Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve diğer yetkililer eşlik etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.