SON DAKİKA
Hava Durumu

"Ermenistan sivil yerleşim yerlerine ateş açıyor"

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında devam eden çatışmalarda Azerbaycan ordusundan üç asker şehit oldu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Ermenistan’ın sivil yerleşim birimlerine ateş açarak tansiyonu arttırdığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2016 13:59
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2016 14:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Ermenistan sivil yerleşim yerlerine ateş açıyor"

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada,  Azerbaycan'ın dün karşı saldırıları durdurma kararını açıklamasına rağmen Ermenistan'ın tansiyonu artırmaya devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada Ermeni güçlerinin, kaybettikleri bölgeleri geri almak için cephe hattının Ağdere, Terter, Hocavend ve Fuzuli bölgelerinde Azerbaycan mevzilerine saldırdığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açtığı bildirildi.

Açıklamada, dün gün boyu ve gece çıkan çatışmalarda Ermeni güçlerinin çok sayıda kayıp verdiği,  Ermenistan askeri araçlarının imha edildiği vurgulandı. Çatışmalarda Azerbaycan ordusundan 3 askerin şehit düştüğü belirtildi.

Ermenistan’ın Karabağ’daki Komuta Merkezi vuruldu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, işgal altındaki bölgelerde bulunan Ermenistan Silahlı Kuvvetler Komuta Merkezi'nin vurulduğunu da açıkladı. Yapılan nokta atışı ile Komuta Merkezi'ni vurduklarını açıklayan Azerbaycanlı yetkililer, aralarında general ve albayların da bulunduğu çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü bildirdi. Bakanlık yapılan operasyona ilişkin görüntülerin yakın zamanda basına servis edileceğini de ifade etti.

Azerbaycan ordusu, sivillerin can güvenliğinin temin edilmesi için 1 Nisan'da operasyonlara başlamış, bazı stratejik tepeler ve yerleşim birimlerini geri almıştı. Çatışmalarda 12 Azerbaycan askeri şehit olmuş, 100'den fazla Ermenistan askeri öldürülmüştü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.