SON DAKİKA
Hava Durumu

Hatay, 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki büyük deprem ile sarsıldı

AFAD'ın verilerine göre bu akşam yerel saat ile 20.04'te Hatay'da 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ardından 5.8 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı oluştu.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2023 20:14
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2023 23:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Hatay, 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki büyük deprem ile sarsıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük bir yıkıma yol açtığı Hatay, bu akşam saat 20.04 ve 20.07'de iki büyük deprem ile sarsıldı.

AFAD: 6.4 VE 5.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ DEPREM MEYDANA GELDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD), ilk depremin Defne ilçesinde saat 20.04'te 6.4 büyüklüğünde oluştuğunu açıkladı. Öte yandan, saat 20.07'de Hatay'ın Samandağ ilçesinde de 5.8 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı gerçekleştiğini bildirdi.
 

KANDİLLİ: HATAY'DA 6.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Kandilli Rasathanesi, merkez üssü Samandağ ilçesi olarak açıkladığı depremin büyüklüğünü 6.4 olarak kayıtlara geçti. Derinliği 7.7 kilometre olarak kaydedilen deprem çevre illerde de hissedildi.

SURİYE, LÜBNAN VE MISIR'DA HİSSEDİLDİ

Depremin Hatay ve çevre illeri ile Suriye, Lübnan ve Mısır'da da hissedildiği öğrenildi. 

AFAD, DENİZ SEVİYESİNDE YÜKSELME RİSKİNE KARŞI AÇIKLAMA YAPTI

AFAD, Hatay'da meydana gelen depremlerin ardından deniz seviyesindeki yükselme uyarısı yaptı:

Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüklerindeki #depremler sonrasında, ilgili ekiplerimiz teyakkuz halinde olup gelen ihbarlara hızla müdahale edilmektedir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. 

Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 cm’e kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir.

BAKAN SOYLU: 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay merkezli depremde şu ana kadar 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 213 kişinin hastanelere sevk edildiğini duyurdu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.