SON DAKİKA
Hava Durumu

İfade Fikir Derneği 5. yılını kutladı

İfade Fikir Derneği, 16 Aralık 2023'te MTA Genel Müdürlüğü Fuaye Alanı'nda gerçekleştirdiği programla kuruluşunun 5. yılını kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2023 19:35
Haber Güncellenme Tarihi: 17.12.2023 19:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İfade Fikir Derneği 5. yılını kutladı

30 Kasım 2018’de yayımlanan manifesto ile faaliyetlerine başlayan İfade Fikir Derneğinin 5. yıl dönümü kutlama kokteyli, 16 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe İfade Fikir Derneği üyeleri ve gönüllülerinin yanı sıra araştırmacılar, akademisyenler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

İfade Fikir Derneği 5. Yıl Kokteyli, misafirlerin karşılanması sonrasında gerçekleştirilen açılış konuşmasıyla başladı. İfade Fikir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vasıf İnanç Duygulu, Türk milliyetçilerinin sivil toplum sahasında yaptığı çalışmaların öneminden ve gerçekleştirilen faaliyetlerin amacını siyaset dışı, sivil bir milliyetçilik anlayışının hakim hale getirilmesi çabası olarak belirtti. İfade Fikir Derneğinin kuruluşundan bu yana yaptığı eğitim faaliyetlerini ve geliştirdiği projeleri sürdürmeye devam edeceğini, ek olarak güncel ve önemli meselelere dair raporlamalara başlanacağını ve bu yönde İfade Fikir Derneğinin her türlü desteğe açık olduğunu ifade etti.

İfade Fikir Derneğinin kuruluşundan itibaren gerçekleştirdiği faaliyetlerde emek veren dernek üyelerine, eğitim programlarında derneği yalnız bırakmayan akademisyenlere, sürdürülebilir işbirliği gayretlerini karşılıksız bırakmayan Türk milliyetçisi sivil toplum kuruluşlarına ve derneğin kuruluşunun beşinci yılının kutlandığı etkinliğe katılan konuklara teşekkür amacıyla katılımcılara hediye takdim edildi. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına ithafen konuklara takdim edilen hediyelerin 1923 seçimlerinde mebus seçilerek 2. TBMM’yi Cumhuriyet’in kurucu meclisi haline getiren 284 milletvekili anısına tasarlanan ve o günün milletvekili mazbata ve tercüme-i hal beyanı belgesinden ilham alınan hatıra mazbataları katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Açılış konuşması ve hediye takdimi sonrası Nakış Ensemble isimli müzik grubunun Klasik Türk Müziği eserlerini seslendirdiği dinleti ve ikramlarla program sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.