SON DAKİKA
Hava Durumu

İran Cumhurbaşkanını taşıyan helikopterin düştüğü iddia edildi!

İran Devlet Televizyonu, İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter Azerbaycan sınırına yakın bir yerde düştü.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 16:24
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 17:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İran Cumhurbaşkanını taşıyan helikopterin düştüğü iddia edildi!

İran Devlet Televizyonu, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan bir helikopterin 19 Mayıs 2024 tarihinde düştüğünü bildirdi. Düşme nedeninin belirtilmediği olayda, Reisi'nin içinde bulunduğu Mi-171 helikopterinde, Doğu Azerbaycan Valisi Ayetullah Al-Hashem ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdollahyan da bulunuyordu.

HELİKOPTER AZERBAYCAN SINIRINA YAKIN BİR YERDE DÜŞTÜ

Devlet televizyonu, olayın Jolfa yakınlarında meydana geldiğini belirtti. Ayrıca İranlı kurtarma ekipleri, kaza yerine ulaşmaya çalışıyor ve arama çalışmalarını yürütüyor. Jolfa, İran'ın başkenti Tahran'ın 600 kilometre (375 mil) kuzeybatısındaki Azerbaycan sınırında yakın bir şehir. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi aynı gün Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev  ile Aras Nehri üzerinde iki ülkenin ortaklaşa inşa ettiği barajın açılışını yapmıştı. Bu, iki ülkenin Aras Nehri üzerine inşa ettiği üçüncü barajdı.

AYETULLAH ALİ HAMANEY'DEN SONRAKİ LİDER

63 yaşındaki Reisi, önceden ülkenin yargı sistemini yöneten bir sert çizgide olan bir isim olarak biliniyor. Bazı analistler, Ayetullah Ali Hamaney'in 85 yaşındaki liderin ölümü veya istifası sonrasında onun yerine Raisi'nin geçebileceğini öne sürüyordu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.