SON DAKİKA
Hava Durumu

İran Dışişleri Bakanlığı resmi internet sayfasının hacklendiğini doğruladı

İran Dışişleri Bakanlığının Sözcüsü Nasır Kenani, bakanlığın resmi internet sayfasının hacklendiğini doğruladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2023 13:41
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2023 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İran Dışişleri Bakanlığı resmi internet sayfasının hacklendiğini doğruladı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani, bakanlığın resmi internet sitesinin hacklendiğini doğruladı. İran'ın resmi ajansı İran İslam Cumhuriyeti Haber Ajansına (IRNA) konuşan Kenani, sitenin ara yüzünün siber saldırıya uğradığını belirterek, gerekli işlemlerin kontrollü bir şekilde yapıldığını söyledi. Kenani, "Sosyal medyada Dışişleri Bakanlığına ait olduğu belirtilerek yayımlanan bilgiler sahte ve temelsizdir. Bugün olanlarla (siber saldırı) hiçbir ilgisi yok ve sadece bir medya abartısından ibaret" dedi.

Öte yandan Kenani, gizli belgelerin ele geçirildiğine yönelik söylemleri reddetti. 

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SİTESİNDE "HAMANEY'E ÖLÜM, YAŞASIN RECEVİ" SLOGANI

İran basınında yer alan haberlerde, Dışişleri Bakanlığının internet sitesinde yer alan veri tabanlarının ve gizli belgelerin ele geçirildiği aktarılmıştı. Hacklenen internet sayfasında, Halkın Mücahitleri Örgütü liderlerinin fotoğrafları ile birlikte “Hamaney’e ölüm, yaşasın Recevi” ifadesi yer almıştı. 

“Kıyam ta Serneguni” (Devirene Kadar Kıyam) isimli hacker grubu, daha önce de İslam Kültür ve İletişim Kurumunun internet sitesini hackleyerek 200 bin dosya ve belge ele geçirdiğini söylemişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.