SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar belediye başkan yardımcısına rüşvet tuzağı

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2013 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2013 13:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar belediye başkan yardımcısına rüşvet tuzağı

Kırım Tatar Milli Meclisi Sekreterliği Başkanı Zair Smedlâyev, QHA’ya yaptığı açıklamada, “Rüşvet iddiasıyla Kefe Belediye Başkanı Yardımcısı Edem Kurtiyev’in polis tarafından gözaltına alınması birilerinin tuzağıdır” dedi.

Zair Smedlâyev, geçen yıl kaza dolayısıyla Edem Kurtiyev’in resmi arabası hasar gördüğünü söyledi. Smedlâyev: “Kazada suçlu olan taraf Kurtiyev’in araba tamiri masrafını karşılayamıyordu ve bu nedenle Edem Kurtiyev masrafları kendisi karşılamak zorunda kaldı. Kazaya sebep olan kişi vaat ettiği gibi borcunu sonra ödedi ve bu sırada Edem Kurtiyev güya rüşvet alıyormuş suçlamasıyla polis tarafından gözaltına alındı.” dedi.

Zair Smedlâyev: “Önce rüşvet aldığı sırasında tutuklandığını, sonra görevini kötüye kullanmaktan dolayı gözaltına alındığını söylediler. Bunlar birileri tarafından düzenlenmiştir. Önce Bartyenyev’i öldürdüler, şimdi ise onun çevresindekileri yok ediyorlar. Demek ki Kefe Belediyesinin yöneticilerinin değiştirilmesinde başka bir gücün çıkarı var” dedi.

Kefe Belediyesi Başkan Yardımcısı Edem Kurtiyev 15 Ağustosta Kırım Emniyet Müdürlüğü Ekonomik Suçlarla Mücadele Bölümü mensupları tarafından gözaltına alınmıştı.

Olaya ilişkin bilgiler Kefe Belediyesi Başkan Yardımcısı İgor Avrutskiy tarafından doğruladı.

Gazetecilik Araştırmaları Merkezi, yayımladığı haberde 1998 yılından bu yana Kefe Belediyesi Başkan Yardımcılığı yapan Edem Kurtiyev 20 bin grivna (2,5 bin dolar) tutarındaki rüşvetle tutuklandığını yazmıştı.

Elvira Saranayeva

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.