SON DAKİKA
Hava Durumu

Kosova Savunma Bakanı, Türk yapımı keskin nişancı tüfeğini kullandı

Kosova Savunma Bakanı Eyüp Maqedonci, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığına yaptığı ziyareti esnasında Türk yapımı keskin nişancı tüfeğini test etti.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2024 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2024 16:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kosova Savunma Bakanı, Türk yapımı keskin nişancı tüfeğini kullandı

Kosova Savunma Bakanı Eyüp Maqedonci (Ejup Maqedonci), 29 Ocak 2024'te Türkiye'nin başkenti Ankara'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile bir araya geldi. Ziyaret esnasında Kosova ile Türkiye arasında askerî işbirliğine ilişkin imzalar atıldı. 

TÜRKİYE İLE KOSOVA ARASINDAKİ ASKERÎ İŞBİRLİĞİ MASAYA YATIRLDI

Bakan Eyüp Magedonci bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile görüştü. Görüşme esnasında ikili, Kosova'nın güvenliği, NATO'nun Barış Gücü'nde (KFOR) görevli Türk askerlerinin çalışmaları ve Türkiye ile Kosova arasındaki askerî işbirliğini ele aldı. Ayrıca Bakan Maqedonci, resmi ziyaretleri çerçevesinde Özel Kuvvetler Komutanlığını ziyaret etti. Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan ile bir araya gelen Bakan Maqedonci, eğitim ve tatbikatlar konusunda bilgi aldı.

BAKAN TÜRK YAPIMI KESKİN NİŞANCİ TÜFEĞİ KULLANDI

Maqedonci, "Komutan Erbakan ile yaptığımız görüşmede, Türk Özel Kuvvetleri tarafından Kosova Güvenlik Gücü (FSK) Özel Kuvvetleri askerlerine verilebilecek olan eğitim programlarını ele aldık. Komutana şu ana kadar verdiği destek için teşekkür ederken, KSF’nin profesyonel kapasitelerini geliştirmek amacıyla işbirliğini sürdürme konusunda mutabakata vardık” bilgisini verdi. Magedonci, bu esnada Türk yapımı keskin nişancı tüfeğiyle atış yaptı.

"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN HAYATI VE LİDERLİĞİ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR"

Bakan, ziyaretini Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve kurtarcısı Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrine giderek sonlandırdı. Maqedonci, Atatürk'ün kabrine çelenk bıraktıktan sonra ziyaret defterini doldurdu. Magedonci, "Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı ve liderliği, dünyanın her yerinde eşitliğe ve refaha değer veren insanlara ve liderlere örnek olmaya devam ediyor" dedi.

Resim

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.