SON DAKİKA
Hava Durumu

New York'ta Türk Günü Yürüyüşü yapılacak

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen "Geleneksel 41. Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali" bu sene 18 Mayıs 2024 tarihinde New York'ta gerçekleşecek.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
New York'ta Türk Günü Yürüyüşü yapılacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 105. yılı, "Türk Günü Yürüyüşü " ile New York'ta anılacak. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen Geleneksel 41. Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali 18 Mayıs 2024 tarihinde Manhattan Madison Avenue ve 38th Street'te gerçekleşecek. Saat 11.30'da başlayacak yürüyüş ile katılımcılar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayacak. 

TÜRK GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜNDE SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Müzisyen ve dansçılardan oluşan Türk sanatçıların da yer alacağı festivalde ikramlar ve hediyelik eşyaların satıldığı stantlar bulunacak. Festivale müzisyen Rafet El Roman, birbirinden renkli görüntülerle sahnede boy gösteren dans grubu Anadolu Ateşi, sanatçı Pınar Ayhan ve Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Mehteran Takımı katılacak. Sanatçılar yürüyüşün sonundaki dev arenada boy gösterecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.