SON DAKİKA
Hava Durumu

Paşinyan'dan itiraf: Soykırım iddiasını SSCB icat etti!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 24 Nisan'da Ermeni Soykırımı iddialarını jeopolitik entrikaların sonucu olarak gerçekleştiğini açıkladı. Soykırımın bir ölüm cezası olmadığını belirterek, "kayıp vatan arayışı"nın son bulması gerektiğini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Paşinyan'dan itiraf: Soykırım iddiasını SSCB icat etti!

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki sözde Ermeni Soykırımı iddialarının gündeme geldiği 24 Nisan tarihinde Ermeni vatandaşlara bulunduğu çağrı sırasında, 1915 yılında yaşanan olayların jeopolitik entrikaların sonucu olarak gerçekleştiğini belirtti.

"ERMENİ HALKI YALAN VAAATLERİN OLDUĞU JEOPOLİTİK SALDIRILARIN KURBANI OLMUŞTUR"

Paşinyan, "Bu büyük çaplı trajedi Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanmış ve vatansız Ermeni halkı yüzyıllar önce devletliğini kaybetmiş ve aslında devlet geleneğini unutarak entrikalar ve yalan vaaatlerin olduğu jeopolitik saldırıların kurbanı olmuştur." açıklamasını yaptı.

"Ermeni soykırımı" iftirasının Türkiye-Ermenistan ilişkilerini bozmak için uydurulduğunu ifade eden Paşinyan, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

''Soykırım iddiası, jeopolitik kaygıları yüzünden SSCB tarafından, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkileri kötüleştirmek için icat edilmiştir.''

Paşinyan, soykırımın bir ölüm cezası olmadığını ve Ermeni halkının kayıp vatanlarını aramayı bırakması gerektiğini kaydetti. Paşinyan, "Çünkü biz vaat edilen toprakları, süt ve bal akan vatanı bulduk. Bizim için mağdurları anmak, rekabetçi, hukuksal, düşünceli ve yaratıcı politikasıyla soykırımın tekrarını engelleyebilecek Ermenistan Cumhuriyeti karşısında kaybedilen değil bulunan gerçek vatanı simgelemelidir."  ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.