SON DAKİKA
Hava Durumu

Sırbistan Rusya'dan MIG-29 savaş uçağı satın alacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, hiçbir ülkeyi tehdit etmediklerini öne sürerek, Rusya'dan Sovyet yapımı MIG-29 savaş uçağı satın alacaklarını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 12:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Sırbistan Rusya'dan MIG-29 savaş uçağı satın alacak

Balkanlarda gerilimi yükselten Aleksandr Vucic yönetimindeki Sırbistan, işgalci Rusya'dan askerî uçak almayı planlıyor. Bölgede kimseyi tehdit etmediğini öne süren Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, olası bir saldırıya karşın Rusya'dan Sovyet yapımı MIG-29 savaş uçağı alacağını duyurdu. 

SIRBİSTAN RUSYA'DAN MIG-29 UÇAĞI SATIN ALACAK

Açıklamasında, "Kimseyi tehdit etmedik, etmiyoruz" ifadelerine yer veren Vucic, zayıf bir ülke konumunda olduklarını ve bunu saldırıya karşı kendilerini güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, kombine avcı-bombardıman uçağı satın alacaklarını söyledi.

Sırplar, Kosova'nın kuzeyindeki bölgelerde Arnavutlara karşı taşkınlık çıkartırken, Vucic de ülke olarak Kosova'yı tanımadıklarını her platformda dile getiriyor. Öte yandan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlığında bu sene ekim ayında düzenlenecek BRICS Zirvesi'ne katılıma olasılığını değerlendirdiğini ifade etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.