SON DAKİKA
Hava Durumu

Yunanistan'dan Türkiye'ye hadsiz çıkış!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin NATO konusundaki politikasını eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2023 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2023 17:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Yunanistan'dan Türkiye'ye hadsiz çıkış!

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin NATO politikasını eleştirerek, Ankara'nın Ukrayna ile Rusya arasında taraf olmaktan "kaçındığını" söyledi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis Kiryakos yine Türkiye'nin dış politikasıyla ilgili yaptığı açıklamada haddini aştı. Başbakan Miçotakis, Türkiye'yi asılsız sebeplerle suçlayarak dünya gündeminde üst sıralarda yer alan NATO konusuna değindi. Japon Nikkei Asia'ya konuşan Miçotakis, "Türkiye'nin NATO içindeki konumu çok sayıda NATO üyesini hüsrana uğrattı" diyerek Türkiye'nin taraf olmaktan kaçındığını belirtti. 

MİÇOTAKİS'TEN HADSİZ NATO YORUMU

Türkiye'nin Rusya ile özel bir ekonomik ilişkisi olduğunu iddia eden Miçotakis, Ankara'nın NATO politikasını yürütemeyeceğini söyledi. Herhangi bir nedene dayandırmadan konuşan Başbakan'ın sözleri Yunan basınında, "Yunanistan Başbakanı Türkiye'yi Ukrayna savaşında ikili oynamakla suçladı" ifadeleri yer aldı. 

NATO üyesi ülkelerden biri olan Türkiye, Stokholm'deki provokatif eylemlere sessiz kaldığı için İsveç'in NATO üyeliği başvurusunu desteklemediğini duyurmuştu. Türkiye'nin kararlı duruşundan sonra İsveç'in NATO üyeliği askıya alındı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.