SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna ve Polonya arasında savunma sanayi işbirliği gelişiyor

Polonya Hava Kuvvetleri'ne ait MİG-29 tipi uçakların silah modernizasyonu için Ukrayna ve Polonya arasında geliştirilen işbirliğinin devam ettiği bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2017 18:03
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2017 18:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna ve Polonya arasında savunma sanayi işbirliği gelişiyor

Polonya Hava Kuvvetleri'ne ait MİG-29 tipi uçakların silah modernizasyonu için Ukrayna ve Polonya arasında geliştirilen işbirliğinin devam ettiği bildirildi. Eylül ayında Polonya'nın güneyinde bulunan Kielce şehrinde başlayan MSPO-2017 uluslararası savunma fuarında, devlet kontrolündeki Ukraynalı şirket Spetstechnoexport ile Polonyalı WB şirketi arasında bir anlaşma imzalandı. Anlaşmaya göre, şirketler tarafından 2016 yılında kurulan ikili konsorsiyum, daha da ileri çalışmalar gerçekleştirecek.

Yine söz konusu anlaşma dahilinde Polonya Hava Kuvvetleri için, orta menzilli R27-R1 tipi havadan havaya güdümlü füzeler temin edilecek. Ayrıca anlaşmanın ikili konsorsiyuma, Polonya Savunma Bakanlığı'na yeni uçak silahları temin edilmesi için ihale düzenleme hakkı tanıdığı kaydedildi. 

Spetstechnoexport'dan yönetici Pavel Barbul konuyla ilgili olarak, "Polonya Hava Kuvvetleri'nin R-27 tipi füze ihtiyacını karşılamak ve daha ileri üretim safhası adına WB şirketi en önemli partnerlerimizden biri olmaya devam ediyor." şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.