SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD 775 milyon dolarlık yeni Ukrayna askeri yardım paketini açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetimi, Ukrayna için 775 milyon ABD doları tutarında ek güvenlik yardımı paketini duyurdu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, söz konusu yardımla alakalı olarak teşekkür mesajı paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2022 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2022 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD 775 milyon dolarlık yeni Ukrayna askeri yardım paketini açıkladı


Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetimi, Ukrayna için 775 milyon ABD doları tutarında ek güvenlik yardımı paketini duyurdu. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, söz konusu yardımla alakalı olarak teşekkür mesajı paylaştı.Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Rusya'nın 6 aydır yıkıcı bir savaş sürdürüp işgal etmeye çalıştığı Ukrayna'ya ek güvenlik yardımı paketini duyurdu.ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 19 Ağustos 2022'de yaptığı açıklamada, 775 milyon dolarlık yardımın fazla ayrıntıya girmeden ABD Savunma Bakanlığı envanterlerinden "ek silah, mühimmat ve teçhizatı" içereceğini söyledi. Blinken konuyla ilgili olarak, “Başkan Joe Biden, ülkelerini Rusya'nın saldırganlığına karşı savunmak için gereken süre boyunca Ukrayna halkını desteklemeye devam edeceğimiz konusunda net" diye kaydetti.Yardım paketinin savaş alanında en fazla farkı yaratmak ve Ukrayna'nın müzakere masasındaki konumunu güçlendirmek üzere hazırlandığını vurgulayan Blinken, açıklamasında Kıyiv'e hangi silahların gönderileceği belirtmedi.ZELENSKIY'DEN TEŞEKKÜR MESAJI

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, söz konusu yardım paketi için 19 Ağustos 2022 tarihinde Twitter üzerinden teşekkür mesajı paylaştı. Zelenskıy mesajında, "775 milyon dolarlık başka bir askeri yardım paketini çok takdir ediyorum. Teşekkürler (Joe Blinken) bu karar için! Saldırganı yenmek için önemli bir adım daha attık. Ukrayna özgür olacak!" diye kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.