SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Başkanı Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'ya askeri yardımları görüştü

ABD Başkanı Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'ya yardımları görüştü

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 23:24
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 23:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD Başkanı Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'ya askeri yardımları görüştü

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, bugün Ukrayna'ya yapılacak olan askeri ve ekonomik desteği telefonda görüştü. Yapılan görüşmede, Rusya'nın yeniden saldırı planlaması nedeniyle Ukrayna'nın gereken karşılığı vermesi nedeniyle askeri ve ekonomik destek paketleri ele alındı.

ABD Başkanı Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'ya askeri yardımları görüştü. Johnson ve Biden, Ukrayna'nın yeni bir Rus saldırısına hazırlandığı bir dönemde yapılacak olan yardımların önemine dikkat çekti. Ukrayna'ya askeri ve eknomik destek ile Rusya'ya yönelik yaptırımlar ele alındı.

Johnson ve Biden, Rus devlet başkanı Putin üzerindeki ekonomik baskıyı artırma ve Batı ülkelerinin Rus petrol ve gazına olan bağımlılığını sona erdirmeye yönelik çabaların sürdürülmesinde mutabakata vardı.

Rusya'ya hangi yaptırımlar uygulanacak? - Son Dakika HaberleriABD Başkanı Biden ve Birleşik Krallık Başbakanı Johnson, Ukrayna'ya askeri yardımları görüştü

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.