SON DAKİKA
Hava Durumu

Eski FSB subayı: Rusya savaşı kaybetti

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 18:10
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 18:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Eski FSB subayı: Rusya savaşı kaybetti

Donbas’taki Rusya yanlısı teröristlerin eski komutanı, eski FSB Albayı, Strelkov lakabıyla bilinen İgor Girkin, Rusya’nın savaşı kaybettiğini itiraf etti. Savaşın gidişatını değerlendiren terörist, Ukrayna'daki savaşın Rusya’nın tam yenilgisine kadar devam edeceğini ifade etti.

Kırım’ın Rusya tarafından işgalinde büyük rol oynayan Rus istihbarat subayı ve Donbas’taki Rusya yanlısı teröristlerin eski komutanı ayrıca Donetsk Halk Cumhuriyeti (DNR) terör örgütünün eski liderlerinden İgor Girkin (Strelkov lakabıyla bilinen) Ukrayna-Rusya savaşının ne zaman biteceğine dair açıklamalarda bulundu.

"SAVAŞ RUSYA'NIN TAM YENİLGİSİNE KADAR SÜRECEK"

Sosyal medyada paylaşılan videoda Girkin, “Savaş Rusya’nın tam yenilgisine kadar devam edecek, bu kadar! Kremlin’dekiler bunu ne kadar çabuk anlarsa o kadar iyi olur. Ama şimdilik Kremlin’dekiler biraz daha saldırırsak, bombalarsak, birkaç kuşatma yaparsak onlar taviz vererek bizim şartlarımızda barış anlaşması yapar diye düşünüyorlar. Bu olmayacak. Ama Kremlin’dekilerin çoğu bunu umut ediyor” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.