SON DAKİKA
Hava Durumu

Irak Türkleri, ITC ve Erşat Salihi'ye destek yürüyüşü yaptı

Irak Türkleri, ITC ve Erşat Salihi'ye destek yürüyüşü yaptı

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2021 21:40
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2021 21:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Irak Türkleri, ITC ve Erşat Salihi'ye destek yürüyüşü yaptı

Irak Türkleri, Irak siyasetindeki son gelişmelerle ilgili birlik ve beraberlik yürüyüşü gerçekleştirdi. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, ITC’ye destek yürüyüşü düzenleyen büyük kalabalığın önünde Mehmet Akif Ersoy’un "Birlik" şiirini okudu.

Irak yönetimi, ülkedeki seçim sürecine ilişkin Irak Türklerini ilgilendiren bir karar aldı. Seçim koalisyonlarında Irak Türkmen Cephesi’nin adını silme girişiminde bulunan ve Kerkük Milletvekili, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi’nin koalisyon liderliğine engel olmaya çalışan Irak yönetimine karşı Irak Türkleri destek yürüyüşü yaptı.

IRAK'TA TÜRKLER TEK SES OLDU: ERŞAT SALİHİ'YE DESTEK VERDİ

Erşat Salihi'nin konuyla ilgili görüşlerini, "Irak Türkmen Cephesi’ni hedef almak, Irak’taki Türk varlığını hedef almaktır. Hedef alma projesine yaltaklık edenler, PKK ve DEAŞ ile aynı safta durmaktadırlar. İçten ve dıştan gelen hainlere müsamaha yok. Cephe’nin önünde duranlarla, tek başımıza kalsak bile mücadele edeceğiz." sözleriyle ifade etti.

ERŞAT SALİHİ'DEN MEHMET AKİF ERSOY'UN BİRLİK ŞİİRİ

Erşat Salihi, ITC’ye destek yürüyüşü düzenleyen büyük kalabalığın önünde Mehmet Akif Ersoy’un "Birlik" şiirini okudu. İşte o görüntüler:

https://www.youtube.com/watch?v=2zRDaaSmNM8&feature=youtu.be&ab_channel=qhavideo

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.