SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rus görevlileri, Kırım'da mahkemeyi dinlemeye gelen Kırım Tatarlarını alıkoydu

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2021 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2021 16:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rus görevlileri, Kırım'da mahkemeyi dinlemeye gelen Kırım Tatarlarını alıkoydu

Rus işgali altındaki Kırım'da, Üçüncü Bahçesaray Grubu hakkında bugün gerçekleştirilen dava duruşmasının kararlarını dinlemek üzere Kırım'da bir araya gelen Kırım Tatarlarından 28'i işgalcilerce alıkonuldu.

Rusya’nın Rostov-na-Donu kentindeki Güney Askeri Bölge Mahkemesinde, 29 Ekim 2021 tarihinde sözde Hizb-ut Tahrir davası çerçevesinde yargılanan Seytumer Seytumerov, Osman Seytumerov, Rüstem Seitmemetov ve Amet Süleymanov’un (Üçüncü Bahçesaray Grubu) davası görülürken, siyasi tutsakların avukatları sözde Kırım Garnizonu Askeri Mahkemesi binasından çevrimiçi olarak duruşmaya katıldı. İşgalciler mahkemeye dinleyici olarak gelen Kırım Tatarlarını salona almadıkları gibi, içlerinden 28 Kırım Tatarını alıkoydu.

İŞGALCİ MAHKEMEDEN ÜÇÜNCÜ BAHÇESARAY GRUBU KARARI: TOPLAM 56 YIL HAPİS CEZASI!

Rusya’nın Rostov-na-Donu kentindeki Güney Askeri Bölge Mahkemesinde, 29 Ekim 2021 tarihinde sözde Hizb-ut Tahrir davası çerçevesinde yargılanan Seytumer Seytumerov, Osman Seytumerov, Rüstem Seitmemetov ve Amet Süleymanov’un (Üçüncü Bahçesaray Grubu) davası görüldü.

İşgalci mahkeme tarafından; Seytumer Seytumerov için 17 yıl hapis cezası ve 2 yıl denetimli serbestlik cezası; Osman Seytumerov için 14 yıl hapis cezası ve 1,5 yıl denetimli serbestlik cezası; Rüstem Seitmemetov için 13 yıl hapis cezası ve bir yıl denetimli serbestlik cezası; Amet Süleymanov için 12 yıl hapis cezası ve bir yıl denetimli serbestlik cezası kararı verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.