SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalci Rusya'nın eseri: İzyum’da en az bin kişi öldü

Haber Giriş Tarihi: 12.09.2022 22:39
Haber Güncellenme Tarihi: 12.09.2022 22:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalci Rusya'nın eseri: İzyum’da en az bin kişi öldü

İşgalci Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından bugüne kadar İzyum'da en az bin kişi yaşamını yitirdi. Bölgede tıbbi bakım ve ilaç eksikliği nedeniyle de birçok kişi hayatını kaybetti.

Savaşın başlangıcından bugüne kadar Rus bombardımanı ve hava saldırıları sonucunda İzyum’da en az bin kişi hayatını kaybetti. Bölgedeki ilaç eksiği ve tıbbı bakımdan dolayı da birçok kişi yaşamını yitirdi. İzyum Kent Konseyi Vekili Maksım Strelnık İzyum’un Ukrayna haber ajansına açıklama yaptı.

İzyum Kent Konseyi Vekili Maksım Strelnık yaptığı açıklamada,  “İşgalcilerin suçlarını gizlemeye çalıştıkları için işgal mağdurları hakkında bilgi netleştirilmeli. Elimizdeki bilgilere göre şehrin en az bin sakini çatışmalar sonucu hayatını kaybetti. Ancak daha da fazla insanın, gerekli tıbbi bakımı zamanında sağlayamadıkları için acı çektiğine inanıyoruz, işgalciler Mart ayında tüm sağlık kurumlarını tahrip ettiğinden, çalışamadılar” ifadelerini kullandı.

RUS ORDUSU İLAÇ YARDIMLARINA EL KOYDU

 Rus ordusu savaşın başlangıcından bu yana İzyum’u tahliye etmeyi reddetti ve bölgedeki insanlar için gelen ilaç ve yiyecek yardımlarına el koyduğu bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.