SON DAKİKA
Hava Durumu

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantının ana gündem başlıkları; koronavirüs, terörle mücadelede gelinen son nokta ile G20 öncesi son durum görüşülecek.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2021 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2021 22:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantının ana gündem başlıkları; koronavirüs, terörle mücadelede gelinen son nokta ile G20 öncesi son durum görüşülecek.

Kabine, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda iç ve dış gündeme dair önemli başlıklar değerlendirilecek. Koronavirüs ile mücadelede gelinen son nokta ve terörle mücadeledeki son durum ele alınacak. Terörle mücadelede atılan ve atılması planlanan adımlar kritik edilecek.

KORONAVİRÜS SALGININDA GELİNEN AŞAMA

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin gündeminde başlıca, artan koronavirüs vaka sayıları ve aşılamadaki son durum ele alınacak. Koronavirüs salgınıyla mücadelede gelinen aşama gündemdeki bir diğer başlık olacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Ayrıca terörle mücadele de başlıca görüşülecek konular arasında yer alacak. Terör örgütleri PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ ile mücadelede gelinen son durum ele alınacak.

G20 ÖNCESİ SON DURUM ELE ALINACAK

Ekim ayının sonunda İtalya'nın Başkenti Roma'da G20 Liderler Zirvesi düzenlenecek. Liderler Zirvesi öncesi son hazırlıklar kabine toplantısında değerlendirilecek.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısında kabinede alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.