SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan, 15 Rus TV kanalının yayınını durduracak

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 17:29
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 17:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan, 15 Rus TV kanalının yayınını durduracak

Ukrayna’ya saldıran işgalci Rusya’ya yönelik yaptırımlar devam ediyor. Kazakistan 5 Ekim'den itibaren ülkedeki 15 Rus TV kanalının yayınını durduracak.

Kazakistan’ın telekomünikasyon şirketi Beeline Kazakistan, Kanal 1 ve Rusya 24 de dahil olmak üzere 5 Ekim'den itibaren 15 Rus TV kanalının yayınını durduracak. Beeline Kazakistan, kanalların yayınlarının durdurulacağını internet sitesinden duyurdu. Açıklamada, 5 Ekim 2022 tarihinden itibaren Rus TV kanallarının yayınına son verileceği kaydedildi. Beeline, BDT'den "Birinci Kanal, Rusya 24, Dom Kino, Pobeda, Oh!, NTV MIR, Karusel International, Music of the First, RTR Planet, Vremya: Uzak ve Yakın, Telecafe ve Hadi Gidelim” kanallarının yayınını durduracak. Öte yandan “House of Cinema Premium HD”, “Kunduz” ve “Rusya K” kanallarının yayınlarının durdurulmasının nedeni ise belirtilmedi.

LİTVANYA DA RUS KANALLARINI YASAKLADI

İşgalci Rusya’ya yönelik yaptırımlar kapsamında Litvanya da, Rus TV kanallarının yayınını iki yıl süreyle yasakladı. Litvanya parlamentosu, Rusya ve Belarus tarafından finanse edilen kanalların yayınını yasakladı.

Litvanya Radyo ve Televizyon Merkezi, Mart ayında eyaletler arası televizyon kanalı Mir'in programlarının yeniden yayınlanmasını da yasakladı. Buna ek olarak, Litvanya kapatılan Rus ve Belarus kanallarına erişim sağlayan 57'den fazla internet kaynağını engelledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.