SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Beyşenaliyev rüşvet alırken suçüstü yakalandı

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Beyşenaliyev rüşvet alırken suçüstü yakalandı

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2022 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2022 18:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Beyşenaliyev rüşvet alırken suçüstü yakalandı


Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Almazbek Beyşenaliyev, rüşvet alırken suçüstü yakalandı. Bakan Beyşenaliyev gözaltına alındı.Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Almazbek Beyşenaliyev, rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı. Kırgızistan İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Bakan Beyşenaliyev’in rüşvet aldığı iddiasıyla devam eden soruşturma kapsamında rüşvet alırken suçüstü yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.KIRGIZİSTANLI BAKANIN GÖRÜNTÜLERİ YAYIMLANDI

Beyşenaliyev’in yabancı öğrencileri üniversitelere kaydettirmek için 110 bin dolar rüşvet aldığı ifade edilirken, soruşturma sonucunda kapsamlı bilgi verileceği kaydedildi. Ayrıca Beyşanaliyev’in rüşvet aldığı görüntüler de yayımlandı. Görüntülerde Beyşanaliyev’in sokak ortasında rüşvet aldığı ve daha sonra gözaltına alındığı, Beyşanaliyev’in üstünden işaretlenmiş dolarlar çıktığı görülüyor.

41 yaşındaki Beyşenaliyev, 2020-2021 yıllarında 6 ay Eğitim ve Bilim Bakanı görevi yaptıktan sonra Kırgızistan’ın Bern Büyükelçisi ve sonrasında Birleşmiş Milletlerin (BM) Cenevre Ofisinde Kırgızistan Daimi Temsilcisi görevleri yürütmüş, Şubat ayında ise yeniden Eğitim ve Bilim Bakanı olarak atanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.