SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar şarkıcı Elzara Batalova "Açtım Yelkenlerimi" adlı yeni şarkısını tanıttı

Kırım Tatar şarkıcı Elzara Batalova "Açtım yelkenlerimi" adlı yeni şarkısını tanıttı

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2021 14:23
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 16:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar şarkıcı Elzara Batalova "Açtım Yelkenlerimi" adlı yeni şarkısını tanıttı

Kırım Tatar şarkıcı Elzara Batalova, "Açtım Yelkenlerimi" adlı yeni şarkısını tanıttı. Batalova, yeni şarkısında müzisyen Erhan Güleryüz ile birlikte çalıştı.

Kırım Tatar şarkıcı, oyuncu ve sunucu, Ukrayna ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Onur Sanatçısı Elzara Batalova, yeni şarkısını piyasaya sürdü. Elzara Batalova, yeni eserinde Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz ile birlikte çalıştı. Batalova, yeni şarkısıyla ilgili, “Modern Kırım Tatar müziği tarihinde ilk kez böylesine uluslararası bir ortaklık gerçekleşti. Şarkının müziği Sergey Krutsenko (Ukrayna), sözleri Erhan Güleryüz (Türkiye) tarafından yazıldı ve şarkı bir Kırım Tatarı tarafından seslendirildi” dedi.

"UZUN BİR SÜRE TÜRKÇE TELAFFUZ ÜZERİNDE ÇALIŞTIM"

Elzara Batalova'nın yeni çalışmasının, Türkçe "Açtım yelkenlerimi" ve Ukraince "Strava with pepper" olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Elzara Batalova, eserin oluşumu hakkında, “Uzun süre Türkçe telaffuz üzerinde çalıştım. İstanbul'a uçakla gelerek Erhan Bey'le görüştüm. Erhan Bey, şarkının nasıl söylenmesi gerektiğini ve kelimelerin telaffuzunu, ahengini düzeltti. Ayrıca şarkının mısra özellikleri konusunda destek oldu.” ifadelerini kullandı.

Şarkının klibi yakın bir zamanda YouTube üzerinden yayımlanacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.