SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırımoğlu, İstanbul'da TURKSİD Başkanı Baştuhan'ın oğlunun düğününe katıldı

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Başkanı Ertan Baştuhan'ın oğlunun düğününe nikah şahidi olarak katıldı. Baştuhan'ın İstanbul'daki düğününe, Kırım Tatar camiası yüksek katılım gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2021 23:08
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2021 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırımoğlu, İstanbul'da TURKSİD Başkanı Baştuhan'ın oğlunun düğününe katıldı

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Başkanı Ertan Baştuhan'ın oğlunun düğününe nikah şahidi olarak katıldı. Baştuhan'ın İstanbul'daki düğününe, TURKSİD ve Kırım Tatar camiasından pek çok isim yüksek katılım gösterdi.

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Başkanı Ertan Baştuhan'ın oğlu Batuhan Baştuhan, Pelin Şengil ile 9 Ekim 2021 tarihinde dünya evine girdi. İstanbul Avcılar'da gerçekleşen düğün törenine Kırım Tatar camiasından çok sayıda isim katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koral'ın kıydığı nikahta Baştuhan'ın şahidi Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu oldu. Törene, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, eşi İrına Gaman, Polonya Konsolosu ve Ticari Ateşesi Sabina Klımek ve eşi, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı, yapımcı ve yönetmen Zafer Karatay, Kırım Emel Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit, TURKSİD iş adamları ve Türkiye'deki Kırım Tatar diasporasından pek çok davetli katılım gösterdi.

Polonya Konsolosu ve Ticari Ateşesi Sabina Klımek ve eşi, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ertan Baştuhan, Haluk Yaşayanlar.

Ukrayna Milletvekili ve Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi Rüstem Umerov ise genç çifte mutluluklar dileyerek düğün hediyesini iletti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da program yoğunluğu nedeniyle katılamadığı törene telgraf göndererek çifte mutluluklar diledi.

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman ve eşi, Polonya Konsolosu ve Ticari Ateşesi Sabina Klımek Nilay ve Ertan Baştuhan.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.