SON DAKİKA
Hava Durumu

Kuzey Makedonya yerel seçimlerinde ikinci tur heyecanı

Kuzey Makedonya yerel seçimlerinde ikinci tur heyecanı

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2021 11:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2021 12:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kuzey Makedonya yerel seçimlerinde ikinci tur heyecanı

Kuzey Makedonya’da yerel seçimlerin ikinci turu heyecanı bugün başladı. Yerel seçimler kapsamında toplamda 1598 yerli ve yabancı gözlemci, gazeteci ve çevirmen görev alıyor. İkinci tura kalan 45 belediye için seçim heyecanı devam ediyor. Başkent Üsküp de bu heyecanın yaşandığı iller arasında.

Kuzey Makedonya halkı, yerel seçimlerin ikinci turu için sandık başına geldi. Seçmenler, 45 belediye başkanını belirlemek üzere, yerel seçimlerin ikinci tur için oy kullanmaya başladı.

Kuzey Makedonya’da 81 belediye başkanının ve belediye meclis üyelerinin belirlenmesi için yerel seçimlerin ilk turu, 17 Ekim 2021'de yapılmıştı. Bu kapsamda ikinci tura kalan belediyelerde, bugün seçim heyecanı yaşanıyor.

Kuzey Makedonya yerel seçimlerinde ikinci tur heyecanı KUZEY MAKEDONYA'DA SEÇİMLERİ HANGİ PARTİ ÖNDE GÖTÜRÜYOR?

Ülkede, ikinci tur kapsamında 1 milyon 353 bin 990 seçmen 2 bin 481 sandıkta saat 19.00'a kadar oy verecek. İlk turda 34 belediye başkanını seçildi. İlk turda yüzde 50 oranının bulunmadığı belediyelerde seçimler ikinci tura kalmıştır. Kuzey Makedonya'da muhalefetteki İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliği (VMRO-DPMNE) 22 belediye, iktidar partisi Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) 9, iktidar koalisyon ortağı Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) ise 3 belediye kazandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.