SON DAKİKA
Hava Durumu

Polonya Dışişleri Bakanından Rus saldırganlığına karşı Ukrayna'ya destek

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba ve Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 2022 başkanlığı hakkında görüşme gerçekleştirdi. Polonyalı bakan Rau, ülkesinin AGİT Başkanlığına aday olduğunu ve Kırım'ın işgaline son verilmesinin öncelikli hedefler arasında olduğunu vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2021 10:23
Haber Güncellenme Tarihi: 07.10.2021 10:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Polonya Dışişleri Bakanından Rus saldırganlığına karşı Ukrayna'ya destek

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile Kırım'ın işgali ve Rus saldırganlığını görüştü. Polonya Dışişleri Bakanı Rau, Kırım meselesinin, Polonya'nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatındaki (AGİT) başkanlığı döneminde ana öncelikler arasında yer alacağını vurguladı.

Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau, dün, Varşova’da bulunan Ukraynalı mevkidaşı Dmıtro Kuleba ile bir araya geldi. Görüşme sırasında Rau, ülkesinin, Kırım’ın Rus işgaline son vermek ve Rusya ile Ukrayna arasındaki silahlı saldırganlığını durdurmak için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatında (AGİT) 2022 yılında yapacağı başkanlık çerçevesinde çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Ayrıca Polonya Dışişleri Bakanı, Kırım Platformu’na ciddi katkı sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi. Kuleba, Polonyalı mevkıdaşını 2022 yılının başında AGİT Başkanı olarak Donbas’taki çatışma hattını ziyaret etmeye davet etti.

AGİT Polonya Başkanlığı 1 Ocak 2022'de başlayacak. Polonya'nın bu görevdeki öncelikleri 13 Ocak'ta Viyana'da resmen ilan edilecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.