SON DAKİKA
Hava Durumu

Polonyalı pilotlar Bayraktar TB2 kullanmaya hazır

Polonyalı pilotlar Bayraktar TB2 kullanmaya hazır

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2022 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 20.09.2022 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Polonyalı pilotlar Bayraktar TB2 kullanmaya hazır

Baykar Teknoloji tarafından Polonya’ya ihraç edilen Bayraktar TB2’lerde görev alacak Polonyalı askerler eğitimlerini tamamladı. Halihazırda, Bayraktar SİHA'larının talipleri arasında; Birleşik Krallık, Macaristan, Letonya, Litvanya, Suudi Arabistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Slovakya, Uruguay ve Arnavutluk yer alıyor.

Polonya ordusunun envanterine girecek olan Bayraktar TB2 SİHA'larını kullanacak olan Polonyalı pilotlar eğitimlerini tamamladı. Baykar Teknoloji, Polonya da dahil olmak üzere uluslararası müşterilerine 96 SİHA teslim etti. Ayrıca; Polonya, Türk şirketi Baykar Teknoloji tarafından geliştirilen TB2 SİHA’larının ilk Avrupalı ​​alıcısı oldu. 

Türk yapımı silahlı insansız hava araçlarının potansiyel alıcıları arasında Birleşik Krallık, Macaristan, Letonya, Litvanya, Suudi Arabistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Slovakya, Uruguay ve Arnavutluk yer aldı. Baykar Teknoloji sosyal medya hesabından “Polonya ordusu envanterine girecek Bayraktar TB2′lerde görev yapacak Polonyalı kursiyerlerimiz başarıyla mezun oldu. Tebrik ederiz" paylaşımını yaptı.

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, tedarik edilecek olan Bayraktar TB2’lerle ilgili, "4 set, yani tanksavar mühimmatları ile donatılmış 24 adet Bayraktar TB2 satın almak için sözleşme üzerinde görüştük. İlk set bir yıl içerisinde Polonya ordusuna ulaşacak. Polonya ordusu modern donanımlarla birlikte gelişmelidir. Ülkemizin güvenliği daha güçlü ve donanımlı bir ordu tarafından sağlanmalıdır. Polonya ordusunu Bayraktar ile güçlendiriyoruz. Kanıtlanmış bir silah, saldırganı caydıran etkili bir silahtır" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.