SON DAKİKA
Hava Durumu

Rüstem Umerov, Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı komutanları ziyaret etti

Rüstem Umerov, Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı askerleri ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2022 11:29
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2022 11:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rüstem Umerov, Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı komutanları ziyaret etti

Ukrayna Varlık Fonu Başkanı Rüstem Umerov, Türkiye'nin çabalarıyla Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı askerleri ziyaret etti. Türkiye'ye teşekkür eden Umerov "Askerler fiziksel olarak yorgun ama karakter olarak güçlü ve yenilmez" dedi.

İşgalci Rus birlikleri, Ukrayna'nın Mariupol kentindeki Azovstal Çelik Fabrikası'nı aylarca kuşatma altında tutarak Ukraynalı askerleri esir almıştı. Geçen hafta, Rus güçlerinin esaretinden kurtarılan Azovstal Çelik Fabrikası'nı savunan 5 Alay Komutanı Türkiye'nin çabalarıyla esir değişiminde yer almıştı. Taraflar arasında varılan anlaşmalar sonucu Rusya’nın Ukrayna’ya iade ettiği 5 Azov Alayı komutanı savaş bitene kadar Türkiye’de kalacak.

RÜSTEM UMEROV AZOVSTAL SAVUNUCULARINI ZİYARET ETTİ

Ukrayna Varlık Fonu Başkanı Rüstem Umerov, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın talimatıyla Rus esaretinden kurtarılan Azovstal Alay Komutanlarını Türkiye'de ziyaret etti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Umerov, "Askerler, Rus esaretinin korkunç koşullarından sonra fiziksel olarak yorgun. Ama karakter olarak güçlü ve yenilmez. Yardımları için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'a Türkiye'deki meslektaşlarımıza minnettarız. Tüm halkımızı esaretten kurtarmak için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.