SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'dan ABD'ye nota: Rusya, üç Amerikan diplomatı, bir Rus vatandaşının eşyalarını çalmakla suçladı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bir Rus vatandaşının kişisel eşyalarını çaldığı iddiası gerekçesiyle üç Amerikan diplomat ile ilgili ABD'nin Moskova Büyükelçiliğine nota gönderdi. Rusya, üç Amerikan diplomatın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2021 21:46
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2021 21:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'dan ABD'ye nota: Rusya, üç Amerikan diplomatı, bir Rus vatandaşının eşyalarını çalmakla suçladı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bir Rus vatandaşının kişisel eşyalarını çaldığı iddiasıyla üç Amerikan diplomat ile ilgili ABD'nin Moskova Büyükelçiliğine nota gönderdi. Rusya, üç Amerikan diplomatın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Rusya, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) üç diplomatını bir Rus vatandaşının kişisel eşyalarını çalmakla suçladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, söz konusu üç Amerikan diplomat hakkında ABD'nin Moskova Büyükelçiliğine bugün nota gönderdi. Rusya, bir Rus vatandaşının kişisel eşyalarını çaldığı iddia edilen üç diplomatın dokunulmazlığının kaldırılması istendi. ABD Büyükelçiliğinin Rusya'nın isteğini reddetmesi halinde üç diplomatın istenmeyen kişi ilan edileceği ve diplomatların Rusya'yı hemen terk etmelerinin beklenileceği bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.