SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye, Özbekistan'daki seçimin barış ortamında gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Özbekistan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamada bulundu. Türkiye'nin, Özbekistan'daki seçimin barış ortamında gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyet ifade edildi.Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı dün Özbekistan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair yazılı açıklama yayımladı. Bakanlığın açıklamasında seçimlere dair şu ifadelere yer verildi: TÜRKİYE'DEN ÖZBEKİSTAN'DAKİ SEÇİMLERE DAİR AÇIKLAMA: MEMNUNİYET DUYUYORUZ "Özbekistan'da 24 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin yüksek bir katılım oranıyla barış ve huzur ortamında gerçekleştirilmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Köklü bağlara sahip olduğumuz Özbekistan'ın istikrar ve refahına büyük önem atfediyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlarının dost ve kardeş Özbekistan için hayırlı olmasını diliyoruz. Stratejik ortağımız Özbekistan'la ilişkilerimizin bölgesel güvenlik istikrar ve refaha katkıda bulunacak şekilde her alanda geliştirilmesi için çabalarımızı sürdüreceğiz."

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2021 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 25.10.2021 18:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye, Özbekistan'daki seçimin barış ortamında gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Özbekistan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamada bulundu. Türkiye'nin, Özbekistan'daki seçimin barış ortamında gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyet ifade edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı dün Özbekistan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair yazılı açıklama yayımladı. Bakanlığın açıklamasında seçimlere dair şu ifadelere yer verildi:

TÜRKİYE'DEN ÖZBEKİSTAN'DAKİ SEÇİMLERE DAİR AÇIKLAMA: MEMNUNİYET DUYUYORUZ

"Özbekistan'da 24 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçiminin yüksek bir katılım oranıyla barış ve huzur ortamında gerçekleştirilmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Köklü bağlara sahip olduğumuz Özbekistan'ın istikrar ve refahına büyük önem atfediyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçlarının dost ve kardeş Özbekistan için hayırlı olmasını diliyoruz. Stratejik ortağımız Özbekistan'la ilişkilerimizin bölgesel güvenlik istikrar ve refaha katkıda bulunacak şekilde her alanda geliştirilmesi için çabalarımızı sürdüreceğiz."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.