SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Uruskıy’den, Özdemir Bayraktar'ın vefatına ilişkin taziye mesajı

Milli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın babaları, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, bugün İstanbul’da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskiy (Oleh Urusky), 72 yaşında hayata veda eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın vefatına ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2021 00:03
Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2021 00:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Başbakan Yardımcısı Uruskıy’den, Özdemir Bayraktar'ın vefatına ilişkin taziye mesajı

Milli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın babaları, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, bugün İstanbul’da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskıy (Oleh Urusky), 72 yaşında hayata veda eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın vefatına ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA’ların öncü ismi, Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar’ın babaları, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar hayata gözlerini yumdu. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, bugün Fatih Camisi’nde son yolculuğuna uğurlandı. Bayraktar’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, namazın öncesinde Baykar Milli SİHA/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisi’ne getirilerek tören düzenlendi.

UKRAYNA BAŞBAKAN YARDIMCISI OLEG URISKIY'DEN ÖZDEMİR BAYRAKTAR'IN VEFATINA İLİŞKİN MESAJ

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskıy (Oleh Urusky), 72 yaşında hayata vede eden Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın vefatına ilişkin yayımladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'den üzücü haber. Dünyaca ünlü Bayraktar İHA'lar ile tanınan Baykar'ın kurucusu Özdemir Bayraktar vefat etti. Türkiye'nin Milli İnsansız Hava Araçları Etki Programı'nın geliştiricisiydi ve ülkesinin kalkınmasına önemli katkılarda bulundu. İş liderliği sırasında çeşitli insansız hava uçaklarından oluşan bir hat geliştirildi ve Bayraktar TB2 İHA, Türkiye'yi sınırlarının çok ötesinde yücelten “kanatlı bir kuş” oldu. Bugün bu İHA, ordumuza önemli bilgiler sağladığı Ukrayna'da başarıyla kullanılıyor. Özdemir Bayraktar'ın son günlerde üzerinde çalıştığı projelerden biri de gelecek vadeden ağır silahlı Akıncı oldu. Özdemir Bayraktar, Ukrayna-Türkiye stratejik ortaklığının gelişimine derin bir saygı ve kişisel katkı bıraktı. Ailesine, meslektaşlarına ve dostlarına en içten taziyelerimi sunarım. Üzüntülerini paylaşıyorum…"

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.