SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Müzakere sürecinin uzaması işgalci Rusya için daha kötü olacak

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2022 00:43
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2022 00:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Müzakere sürecinin uzaması işgalci Rusya için daha kötü olacak

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, işgalci Rus ordusunun katliam gerçekleştirdiği Buça ve İrpin kentlerini ziyaretinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, “Rus ordusunun burada yaptıklarını görünce Rusya ile müzakere etmek çok zor. Görüşme sürecinin uzaması Rusya için daha kötü olacak.” dedi.

İşgalci Rus ordusu, Kıyiv bölgesindeki Buça ve İrpin kentlerinden çekilirken katliam gerçekleştirdi. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 4 Nisan 2022 tarihinde Buça (Bucha) ve İrpin (İrpen) kentlerini ziyaret etti. Buça kentine giden Zelenskıy, gördükleri karşısında Rusya ile süren müzakere sürecine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Zelensky: Her Rus askerinin annesi Bucha'da, Irpin'de öldürülen insanların  cesetlerini görmeli RUSYA’NIN MÜZAKERE SÜRECİNİ ERTELEMESİ ALEYHİNE OLACAK

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, “Rusya Federasyonu toplantıyı ne kadar ertelerse, onlar için o kadar kötü olacak. Çünkü her gün Rus birlikleri gelip belirli bölgeleri işgal ettiğinde neler olduğunu görüyorsunuz. Burada işgalci Rus ordusunun yaptıklarını görünce konuşmak çok zor.” ifadesini kullandı.

KIYİV BÖLGESİNDE HER GÜN İŞKENCE İLE ÖLDÜRÜLENLER VAR

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, “Varillerde, mahzenlerde, boğulmuş, işkence görmüş insanlar var… Bu yüzden onların (işgalcilerin) düşünmesi gereken bir şey varsa, daha hızlı düşünmeleri gerekiyor.” dedi.

Ayrıca Zelenskıy, Ukrayna'nın Kıyiv bölgesinde her gün işkence gören insanların cansız bedenlerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.