SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Podolyak: İşgalci Rus ordusu, B planına geçti

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2022 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2022 18:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Podolyak: İşgalci Rus ordusu, B planına geçti

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’da verdiği kayıplar nedeniyle sürekli taktiklerini değiştiriyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, Rus ordusunun Ukrayna'yı işgal girişiminde "zafer elde etmek" için B planına geçtiğini duyurdu.

Rusya, Ukrayna'ya karşı başlattığı işgal girişiminde bugüne kadar istediği ilerlemeyi elde edemedi. Batılı birçok askeri uzmana göre Rusya, Ukrayna'nın sahada sergilediği direnişi karşısında yaşadığı şaşkınlığı gizleyemiyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak (Mihail Podolyak), 14 Nisan 2022 tarihinde, işgalci Rus ordusunun havada ve sahada zayiata uğradığını ve Rus askerlerinin can kayıplarının arttığını vurguladı. Podolyak, açıklamasında, "(Rusya'nın Ukrayna'yı) '72 saat içerisinde işgal ederiz.' saçmalığı dışında belirli bir planı yoktu. Şu anda Ruslar, en azından bazı zaferler kazanmak için güçlerini Donbas kentinin yanı sıra bazı bölgelerde yoğunlaştırıyor. Ancak Ukrayna Silahlı Kuvvetleri buna hazır.” ifadesini kullandı.

PODOLYAK: İŞGALCİLER, UKRAYNA’NIN DOĞUSUNDA VE GÜNEYİNDE YOĞUNLAŞTI

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, “İşgalci Rus birlikleri, Ukrayna doğusunda (Donbas'ta) ve güneyinde yoğunlaşmış durumdalar ve belirli zaferler kazanma peşindeler. İşgalciler, en azından kendi iç pazarlarında bir şeyler satmak için Ukrayna’da 'Stalingrad tarihi' yaratmak istiyorlar.” ifadesini kullandı.

Podolyak Rusya’nın hala çok fazla kaynağa sahip olduğunu, bu nedenle Ukrayna'nın tetikte kalması gerektiğini belirtti. Yaptırımlara rağmen Rusya'nın hala savaşa yatırım yapmaya devam ettiğinin altını çizen Podolyak, "Ortaklarımızdan daha sert kısıtlamalar ve daha fazla yaptırım uygulamalarını istiyoruz." dedi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.