SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna: Rusya'nın füze saldırıları ve yüksek hassasiyetli silahları kullanma yoğunluğu azaldı

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya'nın ülkeye yönelik düzenlediği füze saldırılarının ve yüksek hassasiyetli silahların kullanma yoğunluğunun azaldığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2022 11:16
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2022 11:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna: Rusya'nın füze saldırıları ve yüksek hassasiyetli silahları kullanma yoğunluğu azaldı

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya'nın ülkeye yönelik düzenlediği füze saldırılarının ve yüksek hassasiyetli silahları kullanma yoğunluğunun azaldığını açıkladı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığından 3 Nisan 2022 tarihinde yapılan açıklamada, Rus işgalcilerin askeri ve sivil hedeflere sistematik hava saldırılarının devam ettiği bildirildi. Fakat düşmanın füze saldırılarının ve yüksek hassasiyetli silahları kullanma yoğunluğunun azaldığı da belirtildi.

Rusya, Harkiv şehrine yönelik kısmi ablukasını sürdürürken, şehrin yerleşim ve sanayi bölgelerini farklı türlerde topçu sistemleriyle bombalamayı devam ettiği belirtilen açıklamada atış yoğunluğunun azaldığı belirtildi.

İşgal kuvvetleri birimlerinin İzyum istikametinde aktif eylemlere devam etmek için yeniden toplanmakta olduğu kaydedilen açıklamada düşmanın, özellikle de insansız hava araçlarıyla keşif yapmaya çalıştığı bilgisine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.