SON DAKİKA
Hava Durumu

#Arama Kurtarma

QHA - Kırım Haber Ajansı - Arama Kurtarma haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Arama Kurtarma haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

İki il dışında arama kurtarma çalışmaları sona erdi Haber

İki il dışında arama kurtarma çalışmaları sona erdi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, bugün Kahramanmaraş merkezli deprem bölgelerindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. AFAD Başkanı Sezer, Kahramanmaraş ve Hatay dışındaki illerde arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını aktardı. 10 ili vuran deprem felaketinde Kahramanmaraş ve Hatay dışındaki illerde arama kurtarma faaliyetlerinin sona erdiğini kaydeden Sezer, "14 bin iş makinesi bölgede. 270 bini aşkın personel vardı, halen 250 bin toplam personel bulunmaktadır. İllerin büyük bölümünde arama kurtarma tamamlandı. 40 bin 689 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti" değerlendirmesini yaptı. AFAD: CAN KAYBI 40 BİN 689 Yunus Sezer, Türkiye'yi sarsana asrın deprem felaketinde 40 bin 689 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞAN DEPREM FELAKETİ Türkiye, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki yıkıcı bir depreme uyandı. Gece saat 04.17'de meydana gelen deprem Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hatay, Osmaniye, Kilis, Adana, Adıyaman ve Malatya olmak üzere 10 ilde şiddetli bir şekilde hissedildi. Depremin ardından aynı gün içinde saat 13.24'te 7.6 büyüklüğünde Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yeni bir deprem daha meydana geldi. Altı binin üzerinde artçı sarsıntı yaşayan Türkiye'nin güneydoğusu acı bir bilanço ile karşı karşıya kaldı.

Ukraynalı arama kurtarma ekibi Hatay'da çalışmalara başladı Haber

Ukraynalı arama kurtarma ekibi Hatay'da çalışmalara başladı

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan'da meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde can kaybı sayısı giderek artıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen arama kurtarma ekipleri enkaz altında kalan depremzedeleri kurtarmaya çalışıyor. UKRAYNALI ARAMA KURTARMA EKİBİ ENKAZ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın talimatıyla gönderilen ve dün Türkiye'ye gelen arama kurtarma ekibi de deprem bölgesine ulaştı. Hatay'a giden Ukraynalı ekip, Antakya'da depremzedeleri kurtarmak için enkaz çalışmalarına başladı. Ukraynalı ekip köpekleriyle birlikte depremzedelere ulaşmaya çalışıyor.  UKRAYNA'DAN GELEN İKİNCİ DOĞAL AFET EKİBİ DEPREM BÖLGESİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI Ukrayna'dan gelen ikinci ekip ise bugün Ankara'ya ulaştı. Ukrayna Ankara Büyükelçiliğinin karşıladığı doğal afet ekibi Kahramanmaraş'a doğru hareket edecek.  TÜRKİYE'Yİ SARSAN DEPREMDE CAN KAYBI VE YARALI SAYISI ARTIYOR Türkiye, 6 Şubat 2023'te saat 04.17’de büyük bir depremle sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki deprem birçok ilde hissedildi. Ardından 13.24'te 7.6 büyüklüğünde ayrı bir deprem yaşandı. Son yüzyılın en büyük depremi olarak kaydedilen Kahramanmaraş depremleridne son duruma göre toplamda 14 bin 351 kişi hayatını kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti 7 günlük milli yas ilan etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.