SON DAKİKA
Hava Durumu

#Yaşar Güler

QHA - Kırım Haber Ajansı - Yaşar Güler haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Yaşar Güler haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler ve TSK komuta kademesi KKTC'de Haber

Türkiye Millî Savunma Bakanı Güler ve TSK komuta kademesi KKTC'de

Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında inceleme ve denetleme yaptı. Millî Savunma Bakanlığından 26 Nisan 2024 tarihinde yapılan açıklamaya göre, Bakan Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ziyaretlere devam ediyor. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile gittiği Kuzey… pic.twitter.com/fQcmGdlMYS — T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) April 26, 2024 Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında askerî törenle karşılanan Bakan Güler, inceleme ve denetlemede bulunarak yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi. Bakanlıktan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, Güler ve TSK komuta kademesinin ayrıca, yapımı devam eden yeni Girne Asker Hastanesine giderek, Bakan Yaşar Güler ve hastaneye ilişkin bilgi aldığı belirtildi GÜLER, KKTC'DE BOĞAZ ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ayrıca KKTC'deki Boğaz Şehitliğini de ziyaret etti. Güler'in Boğaz Şehitliğine gerçekleştirdiği ziyaretinde; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu da bulundu. Şehitlikteki anıta çelenk koyan ve saygı duruşunda bulunan Bakan Yaşar Güler ve TSK Komuta Kademesi daha sonra şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktı. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile gittiği Kuzey… pic.twitter.com/hIwdUQdSMi — T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) April 26, 2024 Boğaz Şehitliği’nin ardından Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına geçen Bakan Yaşar Güler askerî törenle karşılandı. İnceleme ve denetlemelerde bulunan Bakan Yaşar Güler, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bakan Güler'den ABD'ye F-35 çıkışı! Haber

Bakan Güler'den ABD'ye F-35 çıkışı!

Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, 10 Mart 2024 tarihinde gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bakan Güler toplantıda terörle mücadele ve F-35 konusu ile ilgili önemli mesajalar verdi. "ARTIK 10-15 YIL ÖNCEKİ KANDİL YOK" Güler toplantıda, "Terör, 40 yıldır Türkiye'nin önünde bir engel. Herkes biliyor ki bu mücadele yapılmak zorunda. Artık Türkiye'nin başka bir safhaya geçmesi gerekiyor. Sn. Cumhurbaşkanımızın düşüncesi ve direktifleri de bu yönde. En kısa zamanda bu işi bitirip Türkiye'yi bu terör belasından kurtarmamız gerektiğini söylüyoruz. Etkili operasyonlarımızla artık 10-15 yıl önceki Kandil yok. Burada barınamayacağını anlayan teröristler daha güneydeki Asos bölgesine gittiler. Ama biz Asos bölgesinde de tespit ettiğimiz terör unsurlarını vuruyoruz. Kandil'in bazı bölgelerinde teröristlerin bulunduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.  "F-35 KONUSUNDA DA ÖDEDİĞİMİZ PARAYI GERİ ALABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM" F-35 konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Güler, Türkiye'nin KAAN'a odaklanaması gerektiğini belirten, "F-16 talebine ilişkin ABD tarafından gelen teklif mektubunu çalışıyoruz. 23 milyar dolarlık bir proje ama 'paketin hepsini alacağız' diye bir şey yok. Türkiye'nin menfaati neyse onu yapacağız. F-16'ların üretilmesi ve modernizasyonunun Türkiye'de yapılması konusunda görüşmelerimiz var. F-35 konusunda da ödediğimiz parayı geri alabileceğimizi düşünüyorum, görüşmeler devam ediyor. Bizim bu aşamada KAAN'a odaklanmamız lazım" dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: Kıbrıs meselesi, ülkemizin en önemli önceliklerinden birisidir Haber

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: Kıbrıs meselesi, ülkemizin en önemli önceliklerinden birisidir

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, 16 Aralık tarihinde gerçekleşen 2023 Yıl Sonu Değerlendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Güler “Kıbrıs konusunda bugüne kadar ortaya konulan çözüm yöntemlerinden bir sonuç alınamamıştır. Kıbrıs meselesinin, Kıbrıs Türk halkının meşru çıkarlarını ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde bir an önce çözüme kavuşturulması, ülkemizin en önemli önceliklerinden birisidir” açıklamasında bulundu. Ayrıca Güler toplantıda Ada’dai çözüm olarak “Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesidir” vurgusunda bulundu. AZERBAYCAN’IN HAKLI DAVASININ YANINDAYIZ Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Azerbaycan’ın haklı davasında Türkiye’nin  her zaman yanında olduğunun altını çizdi. Güler “Stratejik müttefikliğimizin güçlenmesi ve iş birliğimizin derinleşmesi yönündeki ortak çabalarımız başarıyla sürüyor. Başta savunma sanayi ve askerî iş birliği olmak üzere, sarsılmaz dayanışmamızı, daha üst seviyelere taşımak için aralıksız çalışıyoruz” dedi. Bakü’de 27 Kasım tarihinde Azerbaycan ve Gürcistan ile Üçlü Savunma Bakanları 10’uncu Toplantısı’na değinen Güler “Bölge istikrarı için çabalarımız çok yönlü olarak sürecektir” açıklamasında bulundu.

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 30 terörist etkisiz hale getirildi Haber

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 30 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye Cumhuriyeti, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki hain saldırısında şehit olan askerlerini sonsuzluğa uğurluyor. Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, 24 Aralık 2023 tarihinde, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan askerleri ziyaretinin ardından beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığına geçti.  BAKAN GÜLER YARALI ASKERLERİ ZİYARET ETTİ Askeri törenle karşılanan Bakan Yaşar Güler, inceleme ve denetlemelerde bulundu. Daha sonra Bakan Yaşar Güler başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ve birlik komutanlarının katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 30'YA YÜKSELDİ Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Güler, operasyonlara ilişkin talimatlar verdi. Bakan Güler, Pençe-Kilit bölgesindeki saldırılar sonrası son 24 saat içinde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 30’a yükseldiğini açıkladı. PENÇE KİLİT ŞEHİTLERİ, TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞDU Türkiye Cumhuriyeti, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki hain saldırısında şehit olan askerlerini sonsuzluğa uğurluyor. Milli Savunma Bakanlığı, 22 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirdiği açıklama ile 6 Türk askerinin şehit olduğunu belirtmişti. Bakanlık, 23 Aralık'ta ise Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 6 Mehmetçiğin daha şehit olduğunu açıkladı. Böylece bölgede toplam şehit sayısı 12'ye yükseldi. Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit düşen 6 Türk askeri için Şırnak’ta Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in katılımıyla tören düzenlendi ???????? Ardından askerlerin naaşları memleketlerine uğurlandı ???? https://t.co/VRj8rLxgMD pic.twitter.com/2lzOb4V4wR — QHA - Kırım Haber Ajansı (@qha_kirimhaber) December 24, 2023 IRAK VE SURİYE'NİN KUZEYİNDE 29 HEDEF VURULDU Türkiye'nin bütünlüğünü tehdit eden bölücü terör örgütünün saldırılarına misliyle karşılık verildi. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde toplam 29 hedefin vurularak imha edildiği hava harekatlarını Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden sevk ve idare etti.

MSB, "Madalya Tevcih, Başarılı Birlik ve Personelin Ödüllendirilmesi Töreni" gerçekleştirdi Haber

MSB, "Madalya Tevcih, Başarılı Birlik ve Personelin Ödüllendirilmesi Töreni" gerçekleştirdi

Millî Savunma Bakanlığı bünyesinde 21 Aralık 2023 tarihinde "Madalya Tevcih, Başarılı Birlik ve Personelin Ödüllendirilmesi Töreni" gerçekleştirildi. Törene Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İrfan Özsert katıldı.  MADALYALARI MİLLΠSAVUNMA BAKANI YAŞAR GÜLER TAKDİM ETTİ Bakan Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Talıoğlu'na "TSK Şeref Madalyası ve Beratı", Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kadıoğlu'na, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Özsert'e, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni'ye, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral İsmail Güneykaya'ya "TSK Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı"nı takdim etti. Ödül töreninde kendi alanında başarı sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Bakan Güler, Genelkurmay Başkanı Gürak, kuvvet komutanları ve bakan yardımcları tarafından başarı belgesi verildi. "ORDUMUZUN CAYDIRICILIĞI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR" Bakan Güler, törende yaptığı konuşmasında "Bölgesel ve küresel güvenlik konularında, Türkiye’nin etkisini böylesine artırdığı bir dönemde doğal olarak faaliyet sahaları artan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de; Azerbaycan, Libya, Kosova, Bosna-Hersek, Katar, Somali, Suriye ve Irak ile daha birçok coğrafyada barış ve istikrarın tesisi için büyük gayret sarf etmektedir." ifadelerini kullandı. Güler ayrıca, "Her geçen gün gelişen ve dünyada marka hâline gelen savunma sanayisi ürünlerimizin katkısıyla ordumuzun; kara, deniz, hava ve siber harekât alanlarındaki etkinliği ve caydırıcılığı da her geçen gün artmaktadır." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.