SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalcilerden, Kırım Tatarlarına telefon operatörü tuzağı!

Rus işgali altındaki Kırım’da, işgalciler Kırım Tatarlarını dinleyebilmek için yeni bir operatör üretti.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalcilerden, Kırım Tatarlarına telefon operatörü tuzağı!

Rus işgali altındaki Kırım’da, işgalciler tarafından Kırım Tatarları baskılara maruz kalmaya devam ediyor. Kırım Tatarlarına yönelik sosyal medya kontrolünün ardından işgalci Rusya yeni bir tuzak hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

İşgalciler, Kırım'daki tüm Kırım Tatarlarının sözde "Kırım Tatarları için özel olarak" oluşturulmuş yeni Badem mobil operatörüne geçmeleri isteniyor. İşgalciler, yerel telekomünikasyon operatörünün sözde Kırım'ın kültürel mirasını desteklemeye ve korumaya çalıştığını iddia ediyor.

KIRIM TATARLARINI DİNLEMEK İÇİN YARATILDI

Kırım Tatar Kaynak Merkezi, 17 Kasım 2023 tarihinde işgal altındaki Kırım’da yaşayanları uyardı. Kırım Tatar Kaynak Merkezi bu operatörün, Rus Federal Güvenlik Servisinin provokasyonu olduğunu açıkladı. Merkez, “Bu tarifeye geçiş yaptığınızda telefonlarınız gerçek zamanlı olarak dinlenecektir. Üstelik aniden ana dilinize geçmeniz durumunda Ruslar zaten Kırım Tatar dilinden tercümanlar yetiştirmiş durumda” açıklamasını yaptı.

Kırım Tatar Kaynak Merkezi, “Bu provokasyona kanmamanızı ve kendi güvenliğiniz için Badem operatörüne geçmenizi tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.