SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım genelinde elektrik kesintisi yaşandı

Rus işgali altındaki Kırım'da bugün birçok şehirde elektrik kesintisi yaşandı. Rus işgalciler, Balaklava Termik Santralinde yaşanan bir arıza nedeniyle kesintinin meydana geldiğini ileri sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2024 22:32
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 22:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım genelinde elektrik kesintisi yaşandı

Rusya tarafından işgal edilen Kırım'da bugün akşam saatlerinde genel bir elektrik kesintisi meydana geldi. İşgalci yönetim, Balaklava Termik Santralinde yaşanan bir arıza nedeniyle kesintinin oluştuğunu dile getirdi. Yerel sakinler, Kırım'ın Akmescit, Akyar, Kerç, Kefe, Sak ve Canköy şehirlerinde aynı anda kesintinin yaşandığını ifade etti.

KIRIM GENELİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Öte yandan, Ukrayna Kırım'ın Yeniden Entegrasyonu Birliği (Association of Reintegration of Crimea), gelişmeler hakkında şu açıklamayı yaptı:

"18 Ocak akşamı işgal altındaki Kırım'da büyük bir elektrik kesintisi yaşandı. Yerel sakinler, Akmescit, Kerç, Kefe, Sak ve Canköy'de neredeyse aynı anda elektrik kesintisi yaşandığını bildirdi. Ayrıca, işgal altındaki Akyar sakinleri de elektriksiz kaldı. Kırım'daki suçlu 'yetkililere' göre kesinti, 'Balaklava Termik Santralindeki ekipmanın acil olarak kapatılmasının' bir sonucu olarak gerçekleşti. Doğru, büyük ölçekli kapatmanın ardındaki gerçek nedenin ne olduğu bir 'gizemdir'." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.