SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya işgali altındaki Kırım'da hendek kazmayı sürdürüyor!

İşgalci Rusya, Kırım’daki savunma hattı inşa etme çabalarını hendek kazarak sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2023 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2023 13:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya işgali altındaki Kırım'da hendek kazmayı sürdürüyor!

Rus işgal güçleri, Kırım’ın kuzeyinde hendek kazarak savunma hattı inşa etmeyi sürdürüyor. İşgalcilerin karayolu kenarında ağaçlar arasında kazdığı hendeklerin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Paylaşılan görüntülerde, Rus işgal güçlerinin, işgal altında bulunan Kırım’ın kuzeyindeki Voyivka köyü yakınlarında inşa ettiği savunma yapılarının yer aldığı belirtildi.

İŞGALCİLER AİLELERİNİ KIRIM’DAN TAHLİYE EDİYOR

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri İstihbarat Baş Müdürlüğü Temsilcisi Andriy Yusov dün yaptığı açıklamada, işgalcilerin aktif olarak Kırım’daki mülklerini satmaya ve ailelerini tahliye etmeye devam ettiğini aktarmıştı.

KIRIMOĞLU: HENDEK KAZARAK UKRAYNA ORDUSUNU DURDURABİLECEKLERİNİ SANIYORLAR

Rus işgalcilerin Kırım’ın farklı yerlerinde kazdığı hendek ve oluşturduğu savunma hatlarını Kırım Haber Ajansına değerlendiren Kırım Tatar halkının milli lideri Kırımoğlu, "Bu tür hendekleri, işgalciler kaçtıktan sonra Herson etrafında gördük. İşgalciler, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının modası geçmiş savaş geleneklerine dayanarak hareket ediyorlar. Günümüzdeki çatışmaların biraz farklı ilerlediğini hesaba katmıyorlar… Ama kazmaya devam etsinler. Bu şekilde Ukrayna ordusunu durduracaklarını sanıyorlar."  ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.