SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar çocuklar Eurovision için mücadele edecek

Kırım’dan “Zvezdnaya Kapel” (Yıldız Damlaları) triosu, 9 Ağustos tarihinde Artek-Karpatı Uluslararası Çocuk Merkezi’nde yapılacak 2014 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’nın Ukrayna finalinde Kırım’ı temsil edecek.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2014 13:32
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2014 12:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar çocuklar Eurovision için mücadele edecek

Ukrayna’nın 1+1 televizyon kanalında yayınlanan “Ukrayna’nın Sesi-Çocuklar” programının süper finalinde iştirak eden Elina Sosnoskaya, Eurovision Çocuk 2013 eleme turu finalisti Alim Hakimov ve Büyük Onlar (Oktyabskoye) müzik okulu öğrencisi Ayşe Hakimova “Zvezdnaya Kapel” triosunu oluşturdu. “Zvezdnaya Kapel” triosu, Malta’da 15 Kasım’da yapılacak 2014 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’nın Ukrayna finalinde Kırım’ı temsil edecek.

Çocukların vokal öğretmeni Viktoriya Moiseyeva, QHA’ya yaptığı açıklamada, Kiev’de 29 Haziran’da 2014 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması elemelerinin yapıldığını bildirdi.

Viktoriya Moiseyeva, çocukların, yarı finale katılmak için Kiev’e gittiklerinde birçok sorun yaşadığını anlattı.

Moiseyeva, “Başlangıçta yarışmaya 4 kişiden oluşan grubun katılması gerekiyordu. Elina ve Alim dışında Ayşe Hakimova ve Venera Muslimova katılacaktı. Ama Venera Muslimova’nın velileri kızının Kiev’e gitmesine izin vermedi, Ayşe Hakimova’nın belgeleriyle sorunlar olduğu için onun Rusya-Ukrayna sınırından geçmesine izin verilmedi” dedi.

Böylece, Kiev’deki yarı finalde Kırım’ı Alim Hakimov ve Elina Sosnovskaya temsil etti. Çocuklar, Ukraince “Oberig” (Muska) adlı şarkıyı söyledi.

Viktoriya Moiseyeva, “Oberig şarkısı, Yana Moiseyeva, Nelli Moiseyeva-Güvenir ve Yevgeniya Çerkasova tarafından yazıldı” diye kaydetti.

Kiev’de yapılan yarı finalinin jüri üyeleri arasında Ukrayna kültür ve sanat erbapları bulundu.

Viktoriya Moiseyeva, yarışmanın finalinde, Elina Sosnovkaya ve Alim Hakimov’a Ayşe Hakimova’nın da katılacağını belirtti.

2014 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’nda Ukrayna’yı temsil etmek için Kırımlı çocuklar, Kiev finalinde, Ukrayna’nın farklı bölgelerinden gelen 20 şarkıcı ve gruplarla yarışacak.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.