SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünya Uygur Kurultayından QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş'a teşekkür plaketi

Dünya Uygur Kurultayından QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş'a teşekkür plaketi

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2020 20:04
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2020 15:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Dünya Uygur Kurultayından QHA Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş'a teşekkür plaketi

Dünya Uygur Kurultayı ve sivil toplum kuruluşları, Doğu Türkistan Cumhuriyetlerinin kuruluş yıl dönümü olan 12 Kasım'ın yıl dönümünde anma toplantısı gerçekleştirdi. Ankara'daki toplantıda Kırım Haber Ajansı Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Aydın Taş'a teşekkür plaketi verildi.

Doğu Türkistan'da 1933 ve 1944 yılında kurulan cumhuriyetlerin kuruluş yıl dönümü kaydediliyor. Dünya Uygur Kurultayı, Uygur Akademisi ve Uygur Hareketi (Campaign for Uyghurs) tarafından, 12 Kasım 1933 tarihinde Kaşgar’da ilan edilen Doğu Türkistan İslam Cumhuriyetinin 87. yıl dönümü, 12 Kasım 1944 Gulca’da ilan edilen Doğu Türkistan Cumhuriyetinin 76. yıl dönümü dolayısıyla bugün bir toplantı düzenlendi.

https://www.youtube.com/watch?v=tGAeXwl0dKE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2uqngLdkOXZX8r22L1-2JpzeqdT_Mpy_mzgak6xB48iwixlc3tsajy7Nc&ab_channel=QHAmedia QHA TÜRKÇE YAYIN YÖNETMENİ AYDIN TAŞ'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Etkinlikte Dünya Uygur Kurultayı ve Uygur Hareketi, Doğu Türkistan ile ilgili uzun yıllardır yaptığı haberlerden dolayı Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş'ın şahsına teşekkür plaketi takdim edilirken; QHA'ya da Doğu Türkistan ile ilgili servis edilen haberlerden dolayı teşekkür edildi. Aydın Taş'a Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa adına ödülü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erkin Ekrem takdim ederken, Uygur Hareketi adına ödülü Başkan Ruşan Abbas verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.