SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatarlarının millî lideri Kırımoğlu, Konya'da temaslarda bulundu

Kırım Tatarlarının millî lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin fahri doktora töreni için gittiği Konya'da görüşmeler gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 16:45
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2023 11:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatarlarının millî lideri Kırımoğlu, Konya'da temaslarda bulundu

Esma KASAR

Türk dünyasının yaşayan efsanesi, Kırım Tatar halkının millî lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kıırmoğlu, 7 Aralık 2023 tarihinde Konya'da çeşitli temaslarda bulundu. Efsanevi lider Kırımoğlu, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinin düzenlediği fahri doktora töreni için geldiği Konya'da yetkililer ile bir araya geldi.

Kırımoğlu'na; Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkan Yardımcısı, Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz, Kırım Milli Varlık Vakfı Başkanı Lenur Mambetov, Kırım Tatar Milli Kurultayı Delegesi Şevket Usmanov, Kırım Haber Ajansı Türkiye İrtibat Bürosu Müdürü Esma Kasar eşlik etti.

KIRIMOĞLU KONYA'DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

Kırımoğlu, ilk olarak PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu ile görüştü. Görüşmede işgal altındaki Kırım ve Ukrayna'daki son durum ele alındı. Ardından Kırımoğlu heyetle birlikte Konya Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt'u makamında ziyaret etti. Görüşmelerin ardından Kırımoğlu, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Turan ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Turan, Kırımoğlu'na ziyaretin anısına hediye takdim etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.