SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'da 1999'dan beri 30 insanı yiyen "yamyam çift" tutuklandı

Rusya'nın güneyinde bulunan Krasnodarski bölgesinde, 30 vahşi cinayetten sorumlu olabileceği düşünülen "yamyam çift" tutuklandı.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2017 14:49
Haber Güncellenme Tarihi: 25.09.2017 14:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'da 1999'dan beri 30 insanı yiyen "yamyam çift" tutuklandı

Rusya'nın güneyinde bulunan Krasnodarski bölgesinde, 30 vahşi cinayetten sorumlu olabileceği düşünülen "yamyam çift" tutuklandı. Bugün, 25 Eylül'de, yerel medya kaynaklarından alınan bilgiye göre yamyam çift bazı kurbanlarının parçalarını daha sonra tüketmek üzere depoluyordu.

Ülkede yürütülen federal soruşturmalardan sorumlu olan Rusya Federasyonu Araştırma Komisyonu'nun çabaları sonrasında, söz konusu yamyam erkek ve kadının polis ekipleri tarafından yakalandığı bildirildi. Yamyam çiftin 1999 yılından bu yana 30'dan fazla insanı vahşice katlettiği düşünülüyor. Öte yandan polis, şu ana kadar sadece 7 kurbanın kimliğini belirleyebildi. Yapılan sorgulama sonrasında yamyam çiftin, kurbanlarının bazı parçalarını buzdolabında sakladığı ortaya çıktı. 

Yamyam çiftin, neredeyse 18 yıl boyunca çok sayıda adam kaçırma, cinayet ve öldürülen kurbanları yeme olayına karıştığı ifade edildi. Bir askeri yatakhanede, kimliği tespit edilemeyen bir kadına ait ceset parçaları ve çanta bulunmasının ardından önce suç ortağı erkek yakalandı.

Krasnodar şehrindeki bir sokakta bulunan cep telefonunda ise şüpheli erkeğin, vahşice katlettiği kadının parçalarıyla poz verdiği çok sayıda rahatsız edici fotoğraf tespit edildi. Suç ortağı erkek ilk sorgusunda, cinayeti reddederken, ceset parçalarını tesadüfen bulduğunu ve bu parçalarla "selfie" yaptığını daha sonra da cep telefonunu kaybettiğini söyledi. 

Polis yetkilileri, dehşet verici olaya dair soruşturmanın derinleştirilerek sürdüğünü kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.