SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Azerbaycan Siyezen ilindeki Beşparmak Dağı'nda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olayısıyla doğa etkinliği düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 16:17
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 00:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Azerbaycan Siyezen ilindeki Beşparmak Dağı'nda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla doğa etkinliği yapıldı. Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği (TÜİB) tarafından düzenlenen etkinliğe, Bakü'de yaşayan Türk vatandaşları, şehit yakınları ve çocukları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BEŞPARMAK DAĞI ETEKLERİNDEKİ 19 MAYIS COŞKUSU

Azerbaycan'ın doğal güzelliklerinden biri olan kabul edilen Beşparmak Dağı eteklerindeki etkinlikte, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, uçurtma şöleni gibi aktiviteler gerçekleştirildi. Geleneksel ebru sanatının tanıtıldığı etkinlikte, sihirbazlar çocukları eğlendirdi. Bazı katılımcılar yamaç paraşütleriyle uçuş yaparak Beşparmak Dağı'nın manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buldu.

AZERBAYCAN'IN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ TANITMAK

TÜİB Başkanı Hüseyin Büyükfırat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı ve Türk tarihi açısından anlamlı olan bir günde gençlerle ve şehit evlatlarıyla bir araya geldiklerini bildirdi. Büyükfırat, hem Azerbaycan'ın doğal güzelliklerini tanıtmayı hem de gençlerin bir araya gelerek etkinlikler yapmasını amaçladıklarını belirterek benzer etkinlikleri sürdüreceklerini kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.