SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan, depremzedeler için sahra hastanesi kurdu

Türkiye'deki şiddetli depremlerin ardından Azerbaycan'ın Kahramanmaraş'ta kurduğu sahra hastanesi faaliyete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2023 18:30
Haber Güncellenme Tarihi: 13.02.2023 18:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan, depremzedeler için sahra hastanesi kurdu

Türkiye'de yaşanan şiddetli depremler sonrası Azerbaycan, Kahramanmaraş'a sahra hastesi kurma kararı aldı. Yapım aşaması tamamlanan sahra hastanesi hasta kabulüne başladı.

Hastanenin sorumlusu Dr. Gurban Eyvazov,  Azerbaycan olarak her zaman Türkiye'nin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade etti.

"BİZLER HER ZAMAN BİRİZ, KARDEŞİZ VE BİR MİLLETİZ"

Kurmayı planladıkları iki sahra hastanesinden ilkini tamamladıklarını ve hasta kabulüne başladıklarını belirten Eyvazov, "Hastanemiz 4 bölümden ibaret. İlk kabulün ve muayenenin ardından hasta ilgili bölüme gönderiliyor. Laboratuvar, lokal anestezi ve cerrahi bölüm var. Kesikler, kırıklar tedavi ediliyor. Toplam 23 tıp heyeti var. 6 kişilik doktor heyetimiz ise Azerbaycanlı arama kurtarma ekiplerine müdahale ediyor. İkinci bir hastane daha yapacağız. Ortopedi, pediatri ve genel cerrahi bölümleri olacak. Görevimiz bitene kadar kardeş Türkiye'nin yanındayız. Bizler her zaman biriz, kardeşiz. Bir milletiz. Siz her zaman zor günümüzde bizlere yetiştiniz, yardımcı oldunuz. Bizler de her zaman sizlere destek için hazır olduk ve olacağız" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.