SON DAKİKA
Hava Durumu

Bulgaristan'da Naim Süleymanoğlu anısına saygı duruşu

Momçilgrad'ta (Mestanlı) 18 Kasım Cumartesi günü vefatının 6. yılı dolayısıyla dünya halter şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nun anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 13:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bulgaristan'da Naim Süleymanoğlu anısına saygı duruşu

Bulgaristan'da Momçilgrad (Mestanlı) halkı, ölümünün 6. yıl dönümünde dünya halter şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nu 18 Kasım 2023 Cumartesi günü bir dakikalık saygı duruşuyla yâd etti.

"GELECEK NESİLLERE İLHAM VERMEYE DEVAM EDECEK"

Anma töreni, dünyaca ünlü halter sporcusunun kent merkezinde adını taşıyan spor kompleksine 2019 yılında dikilen anıtı önünde gerçekleştirildi.

Momçilgrad Belediyesi, Momçilgrad Belediye Meclisi, Bursa merkezli Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bulgaristan Halter Federasyonunun yanı sıra çok sayıda Momçilgrad sakini ve misafirler tarafından anıtın önüne çelenk ve çiçekler bırakıldı. Düzenlenen anma törenine, Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer, Momçilgrad Belediye Başkan yardımcıları ve kent sakinleri katıldılar.

İlknur Kazim, anma töreninde yapmış olduğu konumasında, “Momçilgrad'ı adını tüm dünyaya duyuran Naim'i her zaman hatırlayacağız. Ne yazık ki, aramızdan çok erken ayrıldı, ama gelecek nesillere ilham vermeye devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.