SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırgızistan sular altında kaldı: 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Kırgızistan'da Batken bölgesine bağlı Batken, Kadamcay ve Leylek kentleri aşırı yağış nedeniyle sular altında kaldı. Ceniş köyünde ise 5 yaşındaki Said Azim İlhamov hayatını kaybetti.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2024 11:40
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2024 12:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırgızistan sular altında kaldı: 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Kırgızistan'da Batken bölgesine bağlı Batken, Kadamcay ve Leylek kentlerinde 24 Haziran 2024 tarihinde meydana gelen aşırı yağış nedeniyle yerleşim yerleri sular altında kaldı. Zor durumda kalan siviller konutlardan tahliye edilirken, Kadamcay ilçesine bağlı Ceniş köyünde 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

SEL BASKININDA 5 YAŞINDAKİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Ofisinin 25 Haziran 2024 tarihli açıklamasında dün gece 23.45 sularında 5 yaşındaki Said Azim İlhamov'un naaşının bulunduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanlığı Ofisi vatandaşların bölgeden tahliye edildiğini ve arama kurtarma ekiplerinin son hızla çalıştığını kaydetti.

Öte yandan İshak-Polatkan köyünde yaşayan 70 yaşındaki bir Kırgız ise yaralandı.

Sel baskını olan bölgelerde hastane ve okullar da sular altında kaldı. Acil Durumlar Bakanlığı, 24-25 Haziran tarihlerinde hava koşulları ve şiddetli yağışlar nedeniyle dağlık kesimlerde tekrar sel baskını olabileceği ve nehirlerde su seviyesinin yükselebileceği konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.