SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e teşekkür

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu kurulması dolayısıyla Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başta olmak üzere Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova’ya ve tüm milletvekillerine teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2024 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2024 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e teşekkür

Azerbaycan Milli Meclisinde, "Azerbaycan-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolararası İlişkiler Çalışma Grubu" kurulmasının kabul edilmesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev başta olmak üzere Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahiba Gafarova’ya ve tüm milletvekillerine teşekkür etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahiba Gafarova’ya ve tüm milletvekillerine teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Tatar, Azerbaycan ile KKTC arasında tarihsel kardeşlik ilişkilerinin daha da güçlenmesinin önemine işaret etti. Cumhurbaşkanı Tatar konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanı seçilmemin ardından ortaya koymuş olduğumuz yeni siyasetin her geçen gün kabul görmesi ve statümüzün yükselmesi bizleri mutlu etmektedir. Azerbaycan Milli Meclisinin almış olduğu tarihi karar ile KKTC ile parlamentolararası ilişkilerin geliştirilmesi için KKTC-Azerbaycan Dostluk Grubu kurma kararı nedeniyle başta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova’ya ve Azerbaycan Milli Meclisi’nde görev yapan tüm milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Azerbaycan-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı seçilen Cavanşir Feyziyev'e ve grupta yer alacak diğer milletvekillerine görevlerinde başarılar diliyorum.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.