SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan bayramlaştı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arife günü telefonda görüşerek bayramlaştı.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 20:36
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 21:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan bayramlaştı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ramazan Bayramı arifesinde gerçekleşen görüşmede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan karşılıklı olarak Bayram tebriğinde bulundu.

KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu tarafından açıklanan görüşmede, Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şahsında, anavatan Türkiye’nin ve ayrıca bütün İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak sağlık, huzur ve esenlikler diledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, 9 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen telefon görüşmesinde, geçen hafta New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yaptığı görüşmeyle ilgili olarak da Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi ve değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmede Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı ve bayramın tüm Kıbrıs Türk halkı ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.